ثبت شرکت در ترکیه

 ترکیه یک کشور زیبای اوراسیایی می باشد که قسمتی از آن در اروپا و قسمتی دیگر در آسیا قرار گرفته است.  با توجه به رشد اقتصاد   ترکیه در سال های اخیر، افراد بسیاری به دنبال سرمایه گذاری در ترکیه می باشند، که یکی از راه های آن ثبت شرکت در ترکیه می باشد.

 اقتصاد ترکیه در بخش های مانند گردشگری، هتلداری، کشاورزی و صنایع بومی روز به روز در حال پیشرفت است. بنابراین این بخشها   سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب کرده اند .
 
یکی از راه های مهاجرت به ترکیه ، ثبت شرکت در این کشور است. از سال ۱۳۸۲ قوانین ثبت شرکت در ترکیه تغییر کرده است طبق این تغیرات برای فعالیت در ترکیه و تجارت در این کشور ثبت یک شرکت ضروری است. یک شرکت خارجی میتواند با مالکیت ۱۰۰% اشخاص خارجی به ثبت برسد و تحت عنوان نام شرکت در این کشور فعالیت کند.
شرکت های خارجی ثبت شده در ترکیه حق این را خواهند داشت که در چارچوب اهدافی که در اساس نامه مشخص شده است فعالیت کنند و سود آوری داشته باشند. مدت زمان لازم برای ثبت شرکت در ترکیه ۲ الی ۳ روز کاری برای شرکت های مسئولیت محدود است و این زمان برای شرکت های عام متفاوت بوده و منوط به تصویب وزارات صنعت و تجارت ترکیه می باشد .
 
ثبت شرکت و مراحل آن
 

تعیین آدرس دفتر شرکت و تنظیم اجاره نامه: ارائه اجاره نامه محل شرکت در اولین مرحله ثبت الزامی است لذا یا شرکا باید در ترکیه قبل از هر اقدامی راسماً اقدام به پیدا کردن و اجاره دفتر شرکت نمایند و یا با توافق طرفین، مجری نسبت به اجاره محل شرکت اقدام نماید ..

تنظیم اساسنامه و فرم های مخصوص تاسیس شرکت, مراجعه به اداره دارایی و اخذ شماره مالیاتی شرکا, تایید اساسنامه در دفتر خانه رسمی, مراجعه به اتاق بازرگانی برای ثبت شرکت, اخذ شماره مالیاتی شرکت, چاپ روزنامه رسمی, تایید نمونه امضا و وکالت نامه در دفترخانه تنظیم فرم اداره دارایی و مراجعه و تحویل اسناد مربوطه به اداره مذکور برای بررسی اسناد و بازدید و تایید آدرس دفتر شرکت توسط بازرسان آن, بازدید و تایید آدرس شرکت توسط بازرسان اداره دارایی, اخذ کارت بازرگانی, تصدیق دفاتر حسابداری, گشایش حساب بانکی شرکت, معرفی حسابدار .

انواع شرکت در ترکیه
از آنجا که در ترکیه قانون سرمایه گذاری خارجی بر مبنای شرایط برابری است، دولت این کشور اجازه می دهد که سرمایه گذاران بین المللی از همان حقوق و تعهداتی که سرمایه گذاران داخلی دارا می باشند، برخوردار باشند. رعایت این اصل باعث می شود تا سرمایه گذاران خارجی که قصد ثبت شرکت در ترکیه را دارند با شرایط یکسان و اطمینان خاطر شروع به راه اندازی کسب و کار خود همانند سرمایه گذاران محلی در ترکیه نمایند. در ترکیه امکان هر نوع ثبت شرکتی را خواهید داشت که در زیر به چند نوع از محبوب ترین این شرکت ها اشاره می کنیم :

شرکت سهامی (joint stock company) 
حداقل تعداد شرکا و سهام داران پنج شخص حقیقی یا حقوقی می باشد و معمولاً محدودیتی برای تعداد شرکا وجود ندارد .

شرکت با مسولیت محدود (Limited Liability Company)
حداقل دو شریک و حداکثر پنجاه شریک، که بر مبنای قانون جدید ثبت شرکت در ترکیه با یک سهام دار نیز قابل تشکیل می باشد .


شرکت تعاونی  (Cooperative Company)

شرکت های جمعی  (Collective company)

 

نکات مثبت ثبت شرکت در ترکیه  

 اخذ اقامت کاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت در ترکیه

با ثبت شرکت در ترکیه به افراد سهام گذار اقامت کاری ترکیه داده می شود . همچنین در باب اخذ شهروندی ترکیه  شفافیت کسب و کار برای دولت ترکیه بسیار مهم می باشد و ثبت شرکت در ترکیه و اخذ اقامت کاری ترکیه از طریق ثبت شرکت در ترکیه میتواند این شرط را برای دولت ترکیه برآورده سازد .

بدست اوردن شخصیت حقوقی و اجتماعی در ترکیه

با ثبت شرکت در ترکیه فرد شخصیت حقوقی پیدا می کند که از نگاه دولت، اصناف و شرکت ها وحتی مردم عادی شما را به عنوان سرمایه گذار خارجی و بسیار موجه تر در قیاس با خریدار ملک یا هر نوع خارجی مقیم ترکیه نگاه خواهند کرد.
 
 
اخذ کردیت کارت و استفاده از تسهیلات بانک ها
 

با ثبت شرکت در ترکیه و پس از فعالیت اقتصادی و نشان دادن سود مناسب و مفید بودن این تجارت پس از گذشت یک سال فرد می تواند از بانک کردیت کارت دریافت کند.

ثبت شرکت در ترکیه بدون داشتن اقامت ترکیه

ثبت شرکت در ترکیه حتی بدون اقامت نیز ممکن است و الزامی برای اخذ اقامت ترکیه قبل از ثبت شرکت در ترکیه نمی باشد .
 

 

 

 

 

گواهی دیجیتال

انجمن صنفی کسب و کار اینترنتی

درباره ما

خدمات ارائه شده در این وب سایت حاصل سال ها تجربه موفق مدیران ما در ایجاد راه کارهای کامل و مناسب با شرایط خاص کشور عزیزمان ایران می باشد.